fc2ブログ
海外に10年在住後帰国。2020年に男の子のたーくんを養子に迎えました。子育てと普段の生活を面白おかしくつづります。
Proč jsem pracoval v Praze ?
2005年05月28日 (土) | 編集 |
Jak jsem psal v úvodu, pracoval jsem v Praze od žaří 2002 dva roky jako postdok. Dneská píšu proč jsem pracoval v Praze.

Dostal jsem Ph.D na Tokijské Metropolitní univerzitě. Potom jsem byl postdok na Tokijském Vysokém Učení Technickém jeden rok. Ale, neměl jsem plat od univerzity, a jsem musil plat penízi, abych byl patřil k tomu univerzitě. Tak musil jsem pracovat na jiné nějaké univerzitě jako učitel částu-času , a neměl jsem moc čas na studium. Když jsem byl tam, hledal jsem si místo univerzity a hlavně postdoky. Podal jsem než sto žadostí nejen do Japonsky ale také do Evropy a Ameriky. Pak jsem dostal tři kladné odpovědy z Indie, Rusu a České republiky. Nepřijal jsem nabídku od Indie, ale myslel jsem dobře jestli jsem přijel do Rusu nebo Prahy. Nakonec jsem určil jet do Prahy.


99101222s.jpgFotografie fyzikalní ústavu v Praze, kde jsem pracoval.


Zatímco jsem byl v České republice, měl jsem mnoho zkušenosti, napříkrad, jsem moct mít dobré Japonské, České kamarády a kolegy. Uměl jsem psát také dobrý cláneky. V příští mém blogu, píšu o mém životě v Praze.

99101148s.jpg Nezapomínám rok když jsem přijel do Prahy, protože byla velká záplava.


Dobrý den z Helsinek
2005年05月20日 (金) | 編集 |

Obyčejny píšu tento blog japonsky, ale jenom jednou za týden píšu česky sobotu nebo neděli (v sobotu nebo v neděli) píšu i česky (ALE, někdy nesmím psát česky :-). Účel ze Důvody proč píšu česky je jsou dva : cvičím česky češtinu a chci, aby si moji českí kamarády kamarádi čtou přečetli. Smíte Zařejmně najít mnoho chyb v tomto blog blogu mnoho chyb. V tom případě mne, proším informujte mi.

Jak jsem psal v mém představení úvodu, ted' pracuji na univerzitě v Helsinkých jako postdok. Zůstanu tady dva roky. Předtím Moje minulé místo bylo jsem taky také postdok a pracoval v Tokia Tokiu (Tokia Učení Vysoké Technice Tokijské Vysoké Učení Technické), a to půl roků od minulého loňského října říjenu do tohoto březnu.

101_0178s.jpgFotografie univerzity(Tokia Učení Vysoké Technice)


102_0207s.jpgTřešeň na tomto této univerzitě je moc slavná.


Když jsem byl v Japonsku, jsem si hledal jsem si permanentlé místo na japonské unverzitě, a jsem podal jsem mnoho žádost mnoho. Nakonec nejsem moct mít nebylo možně získat místo v Japonsku. Myslím, ze to je moc težké a to v není jenom nejen Japansku ale v také celém světě. Ale pouze jenom jedonou jeden jediná universita pozvala na interview. Tato Byla to technická univerzita je Okinawa Učení Vysoké Technice v Okinawě.

100_0034s.jpgOkinawa je "velký ostrov" a je na jihu a západu jihozápadu Japonska. Trvá Cesta tam trvá asi tři hodiny letenkou letecky z Tokia. Trvá ještě Pak musím jet ještě jedona hodina jednu hodinu od letišti letiště autobusem, abych jsem přijel se dostal do na tyto tuto univerzity univerzitu. Ta je nová a proto má modelní budovu. Interview trval trvalo jedona hodina jedonu hodinu. Po nějakým Za několik dním, jsem dostal jsem zápolný výsledek.


100_0037s.jpgTen To je fotografie večeru Okinawy večera v Okinawě.


Po tím výsledekem, tento ledna Pak jsem letos v lednu jsem dostal kladný výsledek od z Finska a tak jsem přijal tuto nabídku. Ta To je důvod, proč ted' pracuji v Helsinkách.